Pożyczka na 500 plus

Strona Glowna / Porady i aktualności / Pożyczka na 500 plus


Co to jest 500 plus?

500 plus to świadczenia pieniężne w kwocie 500 zł na dziecko wypłacane wypłacane przez Państwo. W zależności od osiąganych dochodów rodziny mogą otrzymywać zasiłek na pierwsze lub dopiero drugie i kolejne dzieci w rodzinie. Według podawanych danych ze świadczenia 500 plus korzysta około 3,7 mln dzieci. Comiesięczny wzrost “dochodów” rodzin przyczynia się do oszczędności oraz zwiększonej konsumpcji. Mając więcej środków do dyspozycji rodziny mogą pozwolić sobie na większe wydatki.
Program 500 plus ma także swoich przeciwników, którzy twierdzą, że rozdawanie pieniędzy “za nic” przyczynia się do wyeliminowania kobiet z rynku pracy (szczególnie tych posiadających kilkoro dzieci) oraz rozwój państwa socjalnego. Na razie nie przeprowadzono badań i nie dysponujemy wiarygodnymi danymi na ten temat. Faktem jest natomiast, że wprowadzenie świadczenia 500 plus spowodowało spadek ubóstwa wśród najbiedniejszych rodzin.

Czy otrzymam pożyczkę na 500 plus

Środki otrzymywane od Państwa powinny zostać wydatkowane na potrzeby dzieci. Zgodnie z założeniem programu 500 plus wypłacanie świadczeń powinno przyczynić się do polepszenia sytuacji materialnej dzieci. Problematyczne jest określenie czy spłata pożyczki ze środków 500 plus jest wydatkiem na potrzeby dzieci. Niemniej niektóre z celi zaciąganego zobowiązania mogą stanowić wydatek na cele dzieci (np. pożyczka ratalna na zakup komputera, pożyczka na wakacje)

Środki z programu 500 plus tak jak i środki z alimentów nie podlegają przepisom o egzekucji oraz zajęciu i dlatego banki oraz wiele instytucji finansowych nie bierze ich pod uwagę przy określaniu dochodu oraz zdolności kredytowej. Niemniej niektóre z firm pożyczkowych udzielają pożyczek na oświadczenie bez okazywania źródeł dochodu. Zazwyczaj wybierając źródło wynagrodzenia możemy wybrać “inny” gdzie możemy wskazać także dochody z tytułu 500 plus. W takiej sytuacji możemy starać się o uzyskanie pożyczki na 500 plus.

Gdzie po pożyczkę?

Z racji tego, że banki nie honorują dochodów osiąganych z programu 500 plus jedynym rozwiązaniem jest pożyczka w firmach pozabankowych. Firmy pożyczkowe to podmioty gospodarcze działające na podstawie prawa i podlegające nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego (KNF). Komisja prowadzi rejestr firm pożyczkowych gdzie można sprawdzić czy dana firma działa zgodnie z przepisami i podlega nadzorowi.
Dużą wygodą pożyczek pozabankowych jest ich szybkość oraz wygoda. Firmy zazwyczaj nie wymagają przedstawienia zaświadczenia o dochodach a dodatkowym atutem jest możliwość wnioskowania o pożyczkę przez internet bez wychodzenia z domu.

Pożyczkodawcy niezbyt chętnie dzielą się informacjami o akceptowaniu dochodów z 500 plus dlatego warto zapoznać się z poniższymi wieloma propozycjami