Jak załatać dziurę w domowych finansach po świątecznych szaleństwach zakupowych

Strona Glowna / Bez kategorii / Jak załatać dziurę w domowych finansach po świątecznych szaleństwach zakupowych


Jak załatać dziurę w domowych finansach po świątecznych szaleństwach zakupowych
Święta i koniec roku to czas szczególny z kilku względów. Między innymi ze względu na wzmożoną konsumpcję co wiąże się z dużymi wydatkami. Każdy z nas wydaje w tym okresie sporo na organizację świąt, prezenty dla najbliższych czy też sylwestrowe szaleństwo.
Po nowym roku przychodzi czas na załatanie dziury w domowym budżecie.
Jak załatać dziurę w budżecie na początku roku?:

Pożyczka prywatna od rodziny.
Najtańszy i najszybszy sposób pożyczki. Ze względu na koszty (a właściwie ich brak) preferowana przez większość osób. Bardzo dobrze jeśli mamy taką możliwość i ktoś z najbliższych jest w stanie nas chwilowo wspomóc w naszych problemach z gotówką. Niestety nie zawsze mamy taką możliwość i wtedy musimy skorzystać z innej formy pożyczki.

Szybka pożyczka online przez internet.
W dobie internetu to coraz popularniejszy sposób pożyczania niewielkich kwot pieniędzy. Firmy pożyczkowe zazwyczaj pożyczają niewielkie kwoty na krótki okres przy minimum formalności i utrudnień. Najczęściej możemy pożyczyć do 3.000 zł na 30 dni. Pamiętać należy o tym, iż taka pożyczka musi być zwrócona jednorazowo więc musimy być pewni, że będziemy w stanie to zrobić bez uszczerbku dla naszego budżetu w kolejnym miesiącu.
Jeśli jesteś nowym klientem firmy pożyczkowej w większości propozycji firma zaoferuje Ci pierwszą pożyczkę za darmo. Co to oznacza? To oznacza, że jeśli spłacisz pożyczkę w deklarowanym terminie firma nie naliczy Ci żadnych kosztów dodatkowych (prowizja, odsetki) i oddasz tylko taką kwotę jaką pożyczyłeś. Pamiętać musisz tylko o tym aby spłacić pożyczkę w terminie zawartym w umowie. Jeśli się spóźnisz firma naliczy prowizję i odsetki.

Pożyczka online na raty
Ze względu na ograniczenia większość firm pożyczkowych zaczęła oferować pożyczki ratalne jako uzupełnienie szybkiej gotówki online.
Pożyczki ratalne zazwyczaj oferowane są na okres od 3 miesięcy do 24 miesięcy. Zdarzają się również coraz częściej oferty z terminem spłaty nawet do 48 miesięcy (4 lata)
Pożyczka na raty to zazwyczaj kwoty od 1.000 zł do 25.000 zł. Po akceptacji wniosku kwota pożyczki wpływa na nasze konto zazwyczaj w ciągu kilku godzin. Jeśli nie mamy konta możemy taką pożyczkę otrzymać w formie czeku, który realizuje na poczcie i wypłacamy gotówkę.

POZABANKOWA POŻYCZKA RATALNA
 • Kwota pożyczki od 100 zł do 35.000 zł
 • Termin spłaty od 1 do 30 miesięcy
 • Sprawdzona firma
 • Także na oświadczenie
 • RRSO 65%
POLECAMY
NOWOŚĆ - POŻYCZKA DLA KAŻDEGO
 • Możesz pożyczyć do 10.000 zł
 • Spłata od 91 dni do 48 miesięcy (4 lata)
 • Szybka decyzja i wypłata
 • Minimum formalności
 • RRSO od 0%
Pożyczki na długo lub krótko. Pożyczka możliwa także z zadłużeniami. Pożyczka dla każdego - każdy może próbować. Możliwa także z gorszą historią RRSO od 0%. SPRINTMONEY.pl ułatwia odnalezienie oferty odpowiedniej pożyczki sposród wielu pożyczkodawców.

Karta kredytowa.
Od niedawna również firmy pozabankowe zaczęły wydawać karty kredytowe.

Zapoznaj się z poniższą ofertą polecanej karty kredytowej bez banku:

6.000 ZŁ Z GORSZYM BIKIEM
 • Możesz pożyczyć do 3.500 zł
 • Limit na karcie na 12 miesięcy
 • Opóźnienia w BIK nie są przeszkodą
 • Szybki sposób na sfinansowanie Twoich potrzeb
 • RRSO 83,54%
Axi Card to pozabankowa pożyczka z której pieniądze wypłacane są na kartę. Pożyczkodawca udostępnia 2 możliwości wnioskowania o pożyczkę na karcie. Wchodzą na stronę Axi Card możemy złożyć pełen wniosek online podając wszystkie dane lub wypełnić krótki formularz kontaktowy i poprosić o kontakt doradcy. Reprezentatywny przykład dla karty kredytowej Axi: Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) 83,54% przy założeniu: całkowita kwota wykorzystanego limitu 1.700,00 zł pierwszego dnia miesiąca (bez kredytowanych kosztów), oprocentowanie stałe 6,94 %, całkowita kwota do spłaty do 5 dnia kolejnego miesiąca wyniesie 1.798,94 zł (w tym: kapitał 1.700,00 zł, odsetki 9,69 zł, prowizja za udzielenie Limitu Kredytowego 89,25 zł). Klient posiada opcję spłaty kwoty minimalnej w wysokości 255 zł. Stan na 29/05/2020. W ramach oferty promocyjnej Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) wynosi 0% przez okres 30 dni od dnia użycia po raz pierwszy Limitu Kredytowego lub od dnia aktywacji Karty.

Produkty bankowe – dla klientów z lepszą historią kredytową

Kredyt bankowy
Udzielany przez bank a nie firmę pożyczkową. Preferowany przez osoby z dobrą lub bardzo dobrą historią kredytową. Ze względu na nadzór oraz obostrzenia prawne banki zobowiązane są w sposób szczegółowy weryfikować osoby ubiegające się o kredyt. Stąd dużo trudniej jest otrzymać szybki kredyt gotówkowy. Plusem tego rozwiązania są niewątpliwie koszty gdyż kredyt bankowy jest zazwyczaj tańszy od pożyczki pozabankowej (z wyłączeniem pierwszej darmowej pożyczki).

Limit w koncie
Szybki sposób na podratowania domowych finansów pod warunkiem, że już masz przyznany taki limit. Większość banków oferuje limit jako dodatek do konta posiadanego w danej instytucji. Plusem tego rozwiązania jest fakt, że odsetki płacimy od wykorzystanego kredytu więc jeżeli nie korzystamy z niego nie ponosimy żadnych kosztów.

Karta kredytowa.
To niejako skrzyżowanie kredytu z limitem w koncie. Wnioskując o kartę otrzymujemy limit kredytowy, z którego korzystamy wypłacając środki lub płacąc za pomocą plastikowej karty kredytowej. Plusem karty kredytowej jest okres bezodsetkowy, z którego możemy korzystać po wypłaceniu środków.