Jak szybko zdobyć dodatkowe pieniądze?

Strona Glowna / Porady i aktualności / Jak szybko zdobyć dodatkowe pieniądze?

Jak szybko zdobyć dodatkowe pieniądze?

Planowanie domowego budżetu pozwala na zachowanie spokoju i równowagi w życiu codziennym. Dzięki temu możemy mieć pewność, że pieniądze, które zarabiamy nie zostaną zbyt szybko przez nas skonsumowane. Dobry budżet przewiduje nie tylko plan wydatków, ale uwzględnia też oszczędności na wybrane cele. Co zrobić jednak, kiedy trafią się niespodziewane wydatki? Podpowiadamy, jak pozyskać dodatkowe środki na nieplanowane zakupy lub inny cel.

Niespodziewane wydatki, możemy pokryć z oszczędności

Jeżeli nasz domowy budżet uwzględnia comiesięczne oszczędności, to na niespodziewane wydatki na pewno znajdą się pieniądze. W końcu, po coś odkładamy dodatkowy kawałek grosza. Niestety, takie rozwiązanie ma zarówno swoje plusy, jak i minusy. Plusem jest fakt, że od ręki możemy mieć pieniądze na zakup danej rzeczy lub inny cel i nie jesteśmy w tym wypadku skazani na inne rozwiązania. Minusem, z kolei, jest fakt, że  nie zawsze nasze oszczędności będą w stanie pokryć nasz wydatek. Ponadto, zrywając lokatę w banku lub inną inwestycję, będziemy musieli wkalkulować w nasz zakup stratę oprocentowania lub możliwego do uzyskania zysku z inwestycji. Nierzadko też, nasze oszczędności są już przeznaczone na jakiś konkretny cel. Warto więc, abyśmy zastanowili się dobrze, zanim ruszymy zgromadzone przez nas pieniądze i odbierzemy sobie tym samym zasłużony urlop lub wymarzone wakacje dla naszych dzieci.Prawdziwych przyjaciół poznaje się… 

O dodatkowy zastrzyk gotówki na krótki czas możemy też poprosić naszą rodzinę lub przyjaciół. Jest to kolejne rozwiązanie, które pozwoli nam jakoś wybrnąć z nieplanowanej sytuacji, jednak będzie wymagało od nas występowania dwóch z ważniejszych w relacjach międzyludzkich czynników. Mowa tutaj naturalnie o zaufaniu w stosunku do drugiej osoby i odwadze z naszej strony. Przy odrobinie szczęścia i dobroduszności bliskich nam osób, możemy zdobyć dodatkowe środki bez żadnych kosztów. Jeżeli nie jest to dla nas sytuacja wstydliwa, to jedyną przeszkodą mogą okazać się możliwości finansowe naszych znajomych oraz ich zaufanie w stosunku do nas. Warto więc taką możliwość zostawić sobie, jako ostatnie drzwi ewakuacyjne.

Dodatkowa praca

Na rynku pracy znajdziemy mnóstwo firm, które szukają pracowników do wykonania pracy dodatkowej. Jeżeli potrzebujemy dodatkowych pieniędzy i nie są one wymagane na wczoraj, to możemy sobie pozwolić na podjęcie pracy po godzinach. Dzięki temu, nie będziemy zmuszeni rezygnować z dotychczas wytyczonych planów oraz prosić naszych znajomych o wsparcie. Niestety, dodatkowa praca ma też swoje minusy. Pieniędzy nie otrzymamy od ręki, a praca po godzinach może sprawić, że będziemy się czuli po pewnym czasie przemęczeni.

Pożyczka w banku

Kolejnym sposobem jest udanie się do naszego banku i złożenie wniosku o przyznanie pożyczki. Jeżeli posiadamy pozytywna historię współpracy z naszym bankiem i nie jesteśmy już nigdzie zadłużeni, to nie ma żadnych przeciwwskazań ku temu, abyśmy otrzymali dodatkowe środki na swoje konto. Problem pojawia się jednak wtedy, kiedy wcześniej wymienione warunki nie są spełnione. Ponadto, nie zawsze nasz bank będzie miał najkorzystniejszą ofertę pożyczkową, a wzięcie pożyczki w innym banku, w którym nie mamy konta, będzie wymagało od nas założenia rachunku prowadzącego. Dodatkowo, przyznanie pożyczki bankowej jest obarczone dość długim czasem oczekiwania na decyzję. Warto więc, w związku z tym, rozważyć inne możliwości.Szybka pożyczka przez internet – jak uzyskać?

Jeżeli potrzebujemy szybkiego wsparcia finansowego, to chyba nie ma lepszego rozwiązania, które gwarantowałoby zdobycie dodatkowych pieniędzy na nasze wydatki. Firmy udzielające pożyczek coraz częściej pojawiają się w internecie. Powodem tego jest znacznie szybsza obsługa klientów, co jest zbieżne z naszymi oczekiwaniami. Korzystając z szybkich pożyczek internetowych, możemy cieszyć się nowymi środkami na koncie już w przeciągu kilkunastu minut. Jedyne, co musimy zrobić, to wypełnić wniosek o pożyczkę na stronie firmy i poczekać na jego rozpatrzenie. Jeżeli wszystko przejdzie pomyślnie, po około 15 minutach będziemy mogli cieszyć się dodatkowymi pieniędzmi na koncie. Takie rozwiązanie jest przede wszystkim proste i szybkie, ale również bezpieczne. Strony firm pożyczkowych są bardzo dobrze zabezpieczone, a warunki, na jakich dokonujemy zaciągnięcia pożyczki, są jasne i czytelne. Dodatkowym plusem tego rozwiązania mogą okazać się też koszty związane z pożyczką, ponieważ – jak się okazuje – możemy mieć ją za darmo. Co to oznacza? Oznacza to, że nie będziemy musieli zwrócić więcej niż realnie pożyczyliśmy. Aby jednak tak się stało, musimy spełnić jasno określone przez firmę kryteria. Jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż prośba o wsparcie znajomego, korzystanie z własnych oszczędności lub odpłatna pożyczka w banku.

Sprawdź polecane pożyczki ratalne:

Sprawdź polecane pożyczki ratalne:

POŻYCZKA FIT
  • Dostępna dla osób powyżej 30 roku życia
  • Możesz pożyczyć od 1.000 do 150.000 zł
  • Spłata od 12 do 120 miesięcy (10lat)
  • Prosty wniosek
  • Minimum formalności
  • RRSO 6,23%
Przykład reprezentatywny z dnia 2.01.2018 r. dla Pożyczki Fit: Całkowita kwota kredytu wynosi 47 880 zł. Zmienna roczna stopa oprocentowania dla całkowitej kwoty kredytu wraz z kredytowanymi kosztami (prowizją: 0 zł, opłatą za dwa przelewy: 120 zł) wynosi 6%. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 6,23%. Czas obowiązywania umowy – 119 miesięcy, 118 miesięcznych rat równych: 536,19 zł oraz ostatnia, 119. rata: 536,57 zł. Całkowita kwota do zapłaty: 63 806,99 zł, w tym odsetki: 15 806,99 zł
POŻYCZKA RATALNA
  • Kwota pożyczki od 2.000 zł do 50.000 zł
  • Spłata rozłożona do 72 miesięcy (6lat)
  • Minimum formalności
  • Prowizja już od 0 zł (RRSO 9,51%)
Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 14,11%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 8000,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 10987,35 zł, oprocentowanie stałe w skali roku 8,99%, całkowity koszt kredytu 2987,35 zł (w tym: prowizja 799,20 zł, odsetki 2188,15 zł), umowa zawarta na okres 60 miesięcy, 59 miesięcznych rat równych w kwocie 183,12 zł, ostatnia rata 183,27 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 13.10.2017 r. na reprezentatywnym przykładzie. Maksymalna Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania wynosi 20,59%. Minimalny okres kredytowania: 4 miesiące. Maksymalny okres kredytowania: 6 lat.