Arrow Finance – opinie o pożyczce

Strona Glowna / Porady i aktualności / Arrow Finance – opinie o pożyczce

W tym wpisie dowiesz się czym jest pożyczka w Arrow Finance, jakie ma pożyczkodawca ma wymagania i jak oceniamy ofertę.
UWAGA
Zalecamy ostrożność przy korzystaniu z usług firmy

Oferta Arrow Finance dostępna jest pod adresem https://loan.arrow-finance.pl/

Strona należy do:

Arrow Finance Sp. z o.o.
Chorzew 21
98-358 Kiełczygłów
Czas pracy
Poniedziałek – piątek:
8:00 – 21:00
Soboty:
8:00 – 13:00

Ze strony dowiadujemy się, że Arrow Finance “udziela” pożyczek:

  • w kwocie od 300 zł – do 100.000 zł
  • z terminem spłaty od 12 do 120 rat

Strona sprawia wrażenie czytelnej i przejrzystej. W centralnym jej punkcie znajdują się suwaki umożliwiające wybór wnioskowanej kwoty, termin spłaty oraz… oprocentowanie. Suwak z oprocentowaniem przykuł naszą uwagę na tyle, że postanowiliśmy wczytać się dokładnie w informacje przedstawione na stronie oraz dokładnie przeanalizować regulamin.

Dla kogo jest ta pożyczka?

  • dla osób które ukończyły 18 lat
  • należy posiadać aktualny dowód osobisty
  • należy posiadać stały adres zameldowania

Jak wygląda procedura wnioskowania

– należy wypełnić wniosek krótki formularz kontaktowy zawierający jedynie kilka pół z wymaganymi danymi (imię, nazwisko, adres email, nr telefonu, kod pocztowy oraz PESEL). Co ciekawe na etapie wysyłania wniosku nie występuje już możliwość wybrania kwoty pożyczki oraz okresu kredytowania.

Na tym etapie musimy także zaznaczyć kilka zgód:

– na przetwarzanie danych osobowych przez Arrow Finance Sp. z o.o. dla celów marketingowych i statystycznych Spółki w tym profilowania danych osobowych Klienta.

– na otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową.

– na udostępnienie imienia i nazwiska oraz adresu e-mail Partnerom biznesowym spółki.

– zgodę na kontakt telefoniczny dla celów marketingu bezpośredniego.

oraz informację o zapoznaniu się z Polityką Prywatności oraz akceptacją Regulaminu świadczenia usług drogą elektroniczną.

– następnie wg informacji należy skonsultować (?) się z konsultantem aby uzupełnić dane. Tutaj zapala się czerwona lampka sugerująca, iż połączenie będzie na płatną infolinię (o tym napiszemy później) gdyż żadna z firm pożyczkowych nie wymaga dzwonienia do siebie a wręcz przeciwnie. Zazwyczaj to firma pożyczkowa dzwoni do nas aby potwierdzić nasze dane.

Czy Arrow Finance sprawdza bik?

Nie wiemy. Nigdzie na stronie nie znaleźliśmy informacji na ten temat.
Jak naprawdę wygląda wnioskowanie

Po wpisaniu danych w formularzu na stronie oraz zaakceptowaniu wszystkich zgód klikamy przycisk “złóż wniosek”. Co ciekawe bez zaznaczenia wszystkich zgód nie możemy wysłać wniosku co zgodnie z obowiązującymi przepisami RODO. Firma nie powinna uzależniać możliwości złożenia wniosku bez wyrażenia zgód marketingowych.

Po wciśnięciu “złóż wniosek” zostajemy przekierowaniu do kolejnego okienka gdzie rzekomo odbywa się weryfikacja oraz pokazany jest jej postęp oraz odliczany jest czas do końca weryfikacji (15 sekund). Następnie ukazuje nam się okienko z informacją o pozytywnej weryfikacji:

Co ciekawe strona informująca o weryfikacji pozytywnej jest jedną z podstron serwisu dostępną pod adresem https://loan.arrow-finance.pl/pl/loan-podziekowanie i wynika z tego, że niezależnie od tego jakie dane wpiszemy w wypełnianym formularzu zgłoszenia (wniosku) zawsze zostajemy przekierowani na ta stronę.

W tym miejscu firma chce abyśmy zadzwonili na płatną infolinię (7,69 zł brutto za każdą rozpoczętą minutę połączenia). I właściwie najpóźniej na tym etapie powinniśmy się zastanowić czy chcemy skorzystać z usług firmy i czy naprawdę otrzymamy w niej pożyczkę.  Czy zadzwonienie na płatną infolinię umożliwi nam uzyskanie pożyczki czy ma jedynie na celu naciągnięcie nas na dodatkowe koszty a i tak pożyczki nie uzyskamy. Postanowiliśmy dalej tego nie sprawdzać gdyż każda szanująca się firma pożyczkowa nie pobiera żadnych opłat przed lub w trakcie wnioskowania o pożyczkę.

 

Aby dowiedzieć się czy firma rzeczywiście udziela pożyczek postanowiliśmy dokładnie zapoznać się z regulaminem dostępnym pod adresem: https://arrow-finance.pl/regulamin/

Cytat z regulaminu dostępnego na stronie https://arrow-finance.pl/regulamin/

(wytłuściliśmy najważniejsze informacje):

"§ 3
Zakres Usług
1. Usługodawca świadczy odpłatnie drogą elektroniczną następujące Usługi:
1. Przyjmuje zapytania i wnioski o pożyczkę od Użytkowników;
2. Wstępnie weryfikuje dane Użytkownika podane podczas wypełnienia formularza kontaktowego na stronach Usługodawcy;
3. Porównuje kredyty gotówkowe, hipoteczne, firmowe, samochodowe, szybkie pożyczki oraz kredyty konsolidacyjne, pod kątem najlepszych warunków dla zindywidualizowanego Klienta (Użytkownika serwisu).
4. Analizuje potrzeby Użytkowników, najczęściej w drodze telefonicznej, w tym poprzez uzyskanie:
a) informacji o kosztach życia Klienta oraz uzyskiwanych przez Klienta dochodach,
b) informacji o gospodarstwie domowym klienta i osobach pozostających na utrzymaniu klienta,
c) danych o zobowiązaniach Klienta oraz informacji o jego zadłużeniu (w tym informacji pozyskanych z biur informacji gospodarczej, giełd wierzytelności, danych o kosztach obsługi zadłużenia itp.
5. Przesyła dane zainteresowanego Użytkownika do Partnerów biznesowych Usługodawcy w szczególności przekazuje zapytania i wnioski o pożyczkę składane przez Użytkownika do wskazanych Partnerów biznesowych Spółki.
6. Jako Partnerów biznesowych wskazać należy:
4Life Direct sp. z o.o., Alior Bank S.A., Spark DigitUP Sp. z o.o., Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń Ogólnych S.A., Aviva sp. z o.o., AXA Życie TU S.A., BIG InfoMonitor S.A. , Bank BGŻ BNP Paribas S.A. , Optima Sp. z o.o., Bank Handlowy w Warszawie S.A., Credit Agricole Bank Polska S.A., Deutsche Bank Polska S.A. , NOTUS Finanse S.A., Doradcafinansow.pl Sp. z o.o., EkoSynergia sp. z o.o., Euro-Tax.pl Zwrot Podatku S.A. , Euro Bank S.A., Expander Advisors Sp. z o.o., Dagona Sp. z o.o., Emediator.pl Sp. Z o.o., FinansowySupermarket.pl sp. z o.o., Getin Noble Bank S.A., Idea Bank S.A., AS Inbank S.A., INEA S.A., mBank S.A., CAPITAL SERVICE S.A., Volkswagen Group Polska sp. z o.o., LINK4 TU S.A., Loan Me sp. z o.o., MetLife TUnŻiR S.A., Banku Millennium S.A., MMC Car Poland Sp. Z o.o., LepszaOferta.pl S.A., Polska Grupa Pożyczkowa Sp. z o.o., Nationale-nederlanden Usługi Finansowe S.A., ITI Neovision S.A., Netia S.A., Orange Polska S.A., Salelifter sp. z o.o., Open Finance S.A., PKO Bank Polski S.A., PLUS BANK S.A., Polkomtel Sp. z o.o., Premium Mobile S.A., PROFI CREDIT Polska S.A., Provident Polska S.A., More Quality Online , Santander Consumer Bank S.A., Speed Cash Polska sp. z o.o., Agencja Konsultant Sp. z o.o., TAKTO Finanse sp. z o. o., Collection Link Sp. z o.o., Vienna Life, PLAYLINK S.A., Money.pl sp. Z o.o.
7. Przekazuje Użytkownikom informacje w zakresie ofert dotyczących warunków zawarcia Umowy pożyczki.
8. Za zgodą, przesyła Użytkownikom Newsletter z informacją handlową, nowymi ofertami a także produktami Spółki oraz jej Partnerów Biznesowych.
9. Udziela informacji dotyczących Usług świadczonych przez Spółkę, w szczególności celem wypełnienia ciążących na Spółce obowiązków przewidzianych przepisami prawa."

Cytat z załącznika do regulaminu dostępnego na stronie https://arrow-finance.pl/regulamin/

(ciekawsze informacje zostały przez nas wytłuszczone):

"c. po złożeniu zapytania, Partner biznesowy Spółki (Pożyczkodawca) dokonuje jego wstępnej weryfikacji. W przypadku, gdy nie ma możliwości udzielenia Pożyczki na warunkach określonych w zapytaniu, Usługodawca zawiadamia o tym Użytkownika (weryfikacja negatywna). W przypadku, gdy istnieje możliwość udzielenia Pożyczki na warunkach określonych w zapytaniu, Usługodawca zawiadamia o tym Użytkownika, informując, iż do dalszego procedowania, konieczne jest uzupełnienie zapytania poprzez wykonanie płatnego połączenia telefonicznego (opłata wynosi 6,25 pln netto/ 7,69 pln brutto za każdą rozpoczętą minutę połączenia). Przed rozpoczęciem naliczania opłaty za powyższe połączenie telefoniczne, dostawca usługi bezpłatnie zapewnia Użytkownikowi informację o cenie za jednostkę rozliczeniową usługi. Cała rozmowa zajmuje około 11 minut co wiąże się z szacunkowym kosztem około 84,56 brutto. Po telefonicznym uzupełnieniu zapytania, staje się ono integralną częścią wniosku pożyczkowego (weryfikacja pozytywna). 2. Partner biznesowy Spółki nie ma obowiązku dokonania weryfikacji pozytywnej. Brak dokonania weryfikacji pozytywnej nie rodzi po stronie Użytkownika jakichkolwiek roszczeń."

Zalecamy ostrożność. Z powyższych informacji wynika, że firma nie udziela sama pożyczek a jedynie może pośredniczyć w przekazywaniu naszych danych firmom pożyczkowym. Dodatkowo możemy zostać zasypani ofertami handlowymi na podany adres email. Należy się zastanowić czy warto wydać okolo 84,56 zł brutto za coś co na innych stronach otrzymujemy za darmo.

Jeśli macie swoje doświadczenia z tą firmą lub opinie na jej temat podzielcie się nimi w komentarzach.

4 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *